• 2021 Events
      10U Red Raiders (RED)
      Jan 16-17 Kissimmee "Winter Nationals"
      Jan 23-24 Vero "Where is My Glove"
      Jan 29th-30th Sanford "PG East Nationals"
      Feb 13-14 Viera "USSSA Super NIT"
      Feb 26-28 Sanford "PG Fl Select"
      March 13-14 Bunnell "Cowboy Up"
      March 26-28 Sanford "PG East Coast Open"
      April 10-11 Sarasota "USSSA Super NIT"
      April 24-25 Kissimmee "USA Spring Festival"
      May 1-2 Bunnell "Cinco De Mayo"
      May 15-16 Plant City "Facing The Giants"
      May 22-23 Altamonte "Wood Bat Finale"
      June 8th-13th Kissimmee "USA World"
      June 19-20 Apopka "Glory Days"
      June 24-27 Cinncinati "Summer Slam"
      MLB "Reds vs Braves"
       
      10U Red Raiders (White)
      Jan 29-30 Lakeland "Mac-A-Tac"
      Feb 6-7 Lakeland "Tiger Town Showdown"
      Feb 20-21 Auburndale "Pirates Treasure"
      Feb 26-28 Sanford "PG Select"
      March 13-14 Bunnell "Cowboy Up"
      March 27-28 Sebring "Super NIT"
      April 10-11 Bunnell "Flight Of The Phoenix"
      April 24-25 Kissimmee "USA Spring Festival"
      May 1-2 Bunnell "Cinco De Mayo"
      May 15-16 Plant City "Facing The Giants"
      May 22-23 Altamonte "Wood Bat Finale"
      June 8-13 Kissimmee "USA World"
       
      10U/11U Red Raiders Gray
      9/10U Red Raiders Black
      Jan 29-30 Lakeland "Mac-A-Tac"
      Feb 13-14 Vero Beach "Very Vero Valentine"
      Feb 20-21 Auburndale "Pirates Treasure"
      March 6-7 Sebring "The Cycle"
      March 13-14 Bunnell "Cowboy UP"
      March 27-28 Sebring "Super NIT"
      April 10-11 Bunnell "Flight of The Phoenix"
      April 17-18 Winter Park "WP Open"
      May 1-2 Bunnell "Cinco De Mayo"
      May 15-16 Plant City "Facing The Giants"
      May 22-23 Orlando "O'Town NIT"
    • Red Raiders est.1994
    • Red Raider Alumni
      See Top Menu Bar for More!!!
       
    • 2021 Rosters
      Red Raiders (Red)
      Jack Bennett #15
      Wyatt Christopher #1
      Cole Driscoll #95
      Karsten Hall #62
      Connor Jernigan #34
      Wyatt Kocol #2
      Carter Lewis #44
      Connor Machovina #99
      Rocko Mageo #4
      Colton McKee #17
      Kama Pescaia #21
      Titus Sprague #9
      Cooper Sowers #32
       
      Guest
      Josh Trautman #26 (Tampa)
      James Stalions #?
       
      Red Raiders (White)
      Luis Garcia #11
      Jodany Offaril
      Chani Abreu #13
      Aaron Chevere
      Josiah Only
      Jaydrien Williams #3
      Julian Velez #24
      Ceasar Calzadilla 
       
      Guest
      Colton McKee
      Karsten Hall
      Cooper Sowers
      James Stalions
       
      Red Raiders (Gray) 11U (10,11)
      To Be Determined
       
       
    • Practice Schedule
      Starts January 12th
       
      8U-11U
      Tuesday and Wednesday
      6:15-8:00pm
      Richard Coffey Field
      Forest City LL
      495 Maple Street
      Altamonte Springs 32719
       
      Thursday Hitting and Pitching
      7:00pm-8:45pm
      D1 Training Facility
      635 Century Pt.
      Lake Mary 32746
       
    • Register Now!!!
      Cooperstown 2022
       
      Cooperstown 2023
       
      Cooperstown 2024
       
      Cooperstown 2025
© 2021 SincSports   |   Privacy Policy